Mantrailing Gerda 7.2.2016

Oblékl jsem Gerdě Gumpíkův postroj. Kupodivu jí dokonale padnul. Když z popruhů ucítila svého milovaného Gumpa, strnula a lehounce se chvěla. Pohladil jsem jí a řekl, že je to pro Gerdu. No a začaly se dít věci. Dana se na nás dívala z okna a všechno mi popisovala. Gerda kňučela radostí, skákala po celé výběhu a nakonec se začala v postroji producírovat a vyžadovala, abychom se jí obdivovali.

Dnes jsme si s Danou vzájemně šlápli stopy. Gerda měla připravený trail s mírnou frekvencí přes sousední vesnici, tvrdé povrchy a psy v zahradách, v plenéru pole, rozbahněné cesty, lesní partie s různě vlhkým listím, přechod přes silnici a zase les. Délka podle GPS 2 km a stáří cca 120 minut. Skrze moje marodění první stopa po 30 dnech.

Vyhledání nášlapu ze vzdálenosti na cca 50 m na silnici s provozem. Chytila se velmi slušně, obcí prošla bez problémů a na rozfoukaném poli její pohyb odpovídal situaci. Asi ve ¾ trailu při sestupu lesní cestou k potoku minula odbočku přes rozvalenou hráz a postupovala dál. Evidentně jí tam pach naklesal. Po dvou stopovačkách jsem jí zastavil a nechal jí, aby se opravila. Chyba je vidět na mapce se zákresem GPS, pro ty trpělivější je to na cca 18.minutě videa. Myslíme si s Danou, že jednou z příčin může být nedostatek zkušeností s rozvržením soustředění na delší stopě, to vše vzhledem k věku. Gerda se za chvíli našla a práci dokončila s velikou chutí, včetně nalezení cílové pachovky.

Video si můžete prohlédnout ZDE