Seminář o mantrailingu v Německu

Seminář o mantrailingu

Dostali jsme možnost zúčastnit se dvoudenního semináře o mantrailingu. Pořádala ho EALC, European Association of Louisiana Catahoulas.

Seminář se uskutečnil v saském Jänkendorfu, respektive v blízkém jezerním kempu Reichendorfer Damm ve dnech 1. a 2. listopadu.

Účastníci byli rozděleni do dvou skupin podle pokročilosti ve výcviku a lektory byly střídavě Anke Boysen a Stephanie Lang von Langen z mnichovské záchranné brigády, kde obě působí mimo jiné i jako trenérky mantrailingu. Seminář byl omezen na 10 týmů, aby bylo možné věnovat se každému z nich. Z Rescue Stopaři o.s. jsme se zůčastnili – Dáša Ruščáková s Berry, Dana s Cilkou a já s Gumpem. Za 2 dny každý z nás absolvoval 4 traily a zároveň jsme působili jako kladeči od rozbíhání štěňat až stopy pro zkušené týmy. První den nás čekalo opravdu „psí počasí“ a vítr s občasným deštěm dal zabrat. Stopy byly položeny v terénu i ve frekvenci. Ihned po jejich ukončení následovalo krátké zhodnocení, podrobně se výkony hodnotily večer nad videozáznamy.

Seminář byl výborný, Anke a Stephanie své práci rozumí a hlavně, to, co říkají vychází z denní praxe záchranářů . Potkali jsme se s lidmi, kteří jsou pro mantrailing ochotni obětovat čas, pohodlí i peníze a doufáme, že spolupráce bude pokračovat.

Videa ze semináře naleznete zde
Další fotky jsou ke shlédnutí zde