Soustředění stopařů 5. – 7. května 2017

Letošní Soustředění stopařů ( 5. – 7. května) bylo již druhé v pořadí . Přihlásilo se celkem 10 týmů, což je pro nás maximální počet, kterému dokážeme odpovědně připravit program. Rozhodli jsme se, že nepůjde o soutěž, ale o setkání stopařských týmů, výměnu zkušeností a názorů na naši nelehkou disciplinu. K tomu všemu jsme potřebovali kvalitní lektory, spolehlivé pomocníky pro kladení stop, koordinátora nástupů týmů, zavaděče týmů a fotografa akce. Také dobré ubytovací a stravovací zázemí a hlavně počasí.
Velké poděkování patří Vláďovi Makešovi, a Pavlu Jobovi za odbornou gesci a Oldovi Cachovi za přednášku o individuálním pachu. Co se týče kladečů, tak všichni bez výjimky, ať už naši členové a spříznění kynologové, nebo kolegové z pardubické brigády  , odevzdali profesionální výkon.
Speciální poděkování patří Krakonošovi, který na dva dny zadržel mraky a umožnil nám uskutečnit úplně všechno, co jsme naplánovali. Možná naše snažení seznal dobrým.
 V sobotu od časného rána do pozdního odpoledne probíhala činnost na dvou pracovištích. Na jednom se cvičily poměrně komplikované rozlišovačky a na druhém terénní stopy s umělou překážkou a se stopou falešného kladeče. Po obědě na základně v blízkém kempu Dolce se skupiny vyměnily, takže si všichni zkusili všechno.
 V neděli ráno odjelo pět týmů pilovat rozlišovačky do terénu a druhá polovina odjela spolu s částí kladečů do Trutnova zkusit si práci ve frekvenci. Město se probouzelo po sobotní slavnosti . Po prvních ověřovacích stopách ve vilové klidné části města jsme se přesunuli do historického centra. Tam jsme využili nepravidelného  seskupení úzkých křivolakých uliček a nenápadných průchodů mezi domy. Pes musel pracovat opravdu velmi pečlivě, protože všudypřítomný průvan ve výškově členitém terénu města potrestal každé opomenutí. Navzdory tomu si týmy vedly velmi dobře. Připravujeme pár videí.
Všechny fotogafie najdete na našich FB stránkách nebo  v galerii na Rajčeti