Trénink záchranného stopování 25. 5.

Dopoledne:

 Dana a Týna

Dáša našlápla Týnce stopu ze svážné lesní cesty do lesa. Týnka se na startu chovala rozpačitě, myslíme hlavně proto, že povrch byl z hrubého štěrku, se kterým ještě neměla zkušenosti. Ale za chvíli se chytila a to velmi. Při kličkování tyčkovinou Dana nepřesně přehmátla stopovačku z jedné ruky do druhé a výsledek se dostavil. Týna dokončila práci sama a to velmi přesně.

Silva a Tara

Tentokrát jsme pro Taru připravili starší stopu než obvykle, aby se více soustředila na sledování zbytků pachové stopy a nerozptylovala se ostatními pachy. Povedlo se a Tara po chvilce jančení

u startu zjistila, že se vyplatí dát nos k zemi, protože pachu není tolik, jako obvykle. Dál už pokračovala jistě a až na malé vyrušení cizím psem na hrázi Zátluckého rybníka  pracovala soustředěně.

 Odpoledne:

Pavel a Tenzie

Tenzie měla za úkol vyřešit  křižovatku pěti lesních turistických cest přešlápnutou ještě Dášou se psy.

Stopa stará něco přes 60 minut pokračovala po jedné z cest a odtud lomem do listnatého lesa.

Tenzie pracovala velmi poctivě, na křižovatce se dala svést do hlubšího lesa, ale sama se dočichala nazpět a pokračovala správným směrem. Potom se ale nechala ukolébat bezpečím postupu po cestě a přešla odbočení do lesa.

Na další stopě, která následovala asi po půl hodině, už Tenzie chybu neopakovala. Stopa byla navíc  komplikovaná osobou „zapomenutého“ falešného kladeče v místě odbočení. Všechno zvládla dobře.

Dáša a Berry a Ari

Podobné zadání jako Tenzie měly Dášiny holky Berry a Ari. Neudělaly chybu a na postávajícího falešného kladeče nereagovaly. Ari navíc předvedla perfektní odbočení do prakticky protisměrné odbočky  bez jakéhokoliv zaváhání.