Trénink záchranného stopování Gerda

Položení stopy pro Gerdu 25.5.

Ve čtvrtek navečer naše Anežka vyrazila do ulic Dvora položit stopu pro Gerdu. Do třetice starší stopa ve frekvenci, tentokrát neznámá. Takže se jednalo o test spolupráce psovoda a jeho psa.

  1. 5

Víťa a Gerda.

V pátek  dopoledne jsme s Danou a Gerdou přijeli do města na místo startu. Jednalo se o single blind trail, což by se dalo volně přeložit asi tak, že psovod je jediný trouba, který  neví, kudy to vede.

Dostal jsem údaj, kde Anežku naposledy bezpečně viděli. Samozřejmě že to bylo před vchodem do hospody U Námořníka.  Na místě se mi podařil „husarský kousek“, když jsem ze mě neznámého důvodu prováděl načichání v kruhu kolem místa nášlapu, podobně jako v terénu. Výsledek  se dostavil, Gerda byla množstvím pachů rozhozená a musel jsem začít znovu. Tentokrát jsem jí dal nasumovat jednoduše u místa, které mi doprovod označil jako místo posledního výskytu osoby.

Dál už Gerda neudělala chybu, až na nejistotu na jedné z křižovatek na sídlišti. Měla zhruba ve dvou třetinách trasy osobní krizi, ale překonala jí velmi slušně . Zpětně se ukázalo, že krize mohla souviset s délkou trasy, která byla o 1/3 delší než dvě předešlé. Což nazpět signalizuje, že může mít „hodiny v hlavě“ a ty se musí vyrušit neustálou změnou času, délky  a podmínek práce.

Máme před sebou ještě hodně práce, ale tahle holka z Křivoklátských hvozdů na to má.