Trénink záchranného stopování – mantrailingu 3. 4. – 7. 4. 2016

Ari a Berry

5.4. šla Dáša stopy s Ari a s Berry. Nebylo to jednoduché, trochu nejistoty se stopovačkou na startu Ari. Holkám nechyběla chuť do práce, neopouštěly stopu a dosáhly cíl.

Ari

Berry

Cecilka

Zakletá stopa. Pokládal jsem ji pro Cilku 2.4. odpoledne s tím, že jí půjde jako tříhodinovku. Jenže odpoledne jsme vyjížděli do Pardubic na hledání nezvěstného pána. Protože se už šeřilo, nastavil jsem kameru na vyšší citlivost. Situace na místě zásahu se ale krátce po našem příjezdu vyřešila a tak jsme se vrátili. Druhý den, 3.4. ráno vzala Dana Cilku a nasadila jí na včerejší našlápnutou stopu . Měla teď 18 hodin a měřila cca 1.2 km. Cilka velmi pečlivě a pomalounku pracovala a až na jeden úlet stopu dokončila v pořádku. Bohužel kamera zůstala nastavená ještě z Pardubic na tmu a tak jsou všechny fotky přesvětlené.

Gerda

Gerda dostala za úkol projít trasu dlouhou cca 1.4 km a starou 3,5 hodiny s tím, že se nepřestane divit předloženým povrchům a větru po nich svištícímu. Měla tam pastvinu rozrytou od divočáků, souseda s autoveteránem, les pro peletky, dva dny starou oranici i silnici. Největší problémy měla na oranici. Byla tam spousta pachů z relativně čerstvě obrácené země, poměrně silný protivítr a do toho slunce. Tam budeme ještě pilovat. Ostatní povrchy zvládla s větší jistotou a dokončila bez problémů.

Tara

Tara (1 rok a dva měs.) se na práci vysloveně těšila, což se projevilo netrpělivostí na startu. Pěkně nasumovala . Zpočátku měla Silvie problémy se stopovačkou, na tom bude potřeba zapracovat. Tara v nadšení a s razancí sobě vlastní vyrazila tak, že přeběhla první lom. Dana coby doprovod je vrátila. Bylo to ale naposled, protože od té chvíle už k tomu nebyl důvod. Tara se prala o každý metr a řešila jednu nástrahu za druhou. Hodně práce, stejně jako ostatní psi, měla na hrázi jednoho ze Zátluckých rybníků. Jakmile vše vyřešila, stopu neopustila a zrychlila tak, že Silvie s bolavými zády podávala výkon na hranici svých momentálních zdravotních možností.

Video ke stopě ke shlédnutí ZDE

Tenzie

Tenzie (necelé dva roky ) je už ostřílenější  mladá dáma a tak měla stopu zhruba dvojnásobně dlouhou než Tara a šlo kromě řešení přechodů, křižovatek a vracečky hlavně o udržení pozornosti po celou dobu práce. Na Tenzii bylo vidět, že jí pozornost neubývá, spíš naopak .Jakoby v druhé polovině stopy pracovala pozorněji a pokorněji než zpočátku, kdy párkrát generalizovala a  Dana proto musela tým vracet. Hodně práce , stejně jak Taře, dala práce u vodní hladiny, ale vyřešila vše dobře. Závěr perfektní.

Jestli si myslíte, že pereme pleny pro trpaslíky, jste vedle. Po všem tom stopování nám jen došly čisté aratexy.

závěrečná fotka