Zpráva o prvním ročníku „Soustředění stopařů“

logo khk

Projekt byl realizován za finanční podpory Královéhradeckého kraje

Tak a je to za námi. Zbývá už jen roztřídit lejstra, dobít vysílačky, oškrábat bláto z pohorek a dát se do nové práce. A přitom pár dní nazpět bylo pořádně rušno.
10 stopařských (mantrailingových) týmů z celé země se sjelo do kempu Dolce u Trutnova. Vypukl dlouho připravovaný první ročník „Soustředění stopařů“. Od pátku 6.5 do neděle 8.5.jsme se všichni poctivě snažili číst své psy, rozumět svým psům a trochu snad i sobě. Nejednalo se o soutěž, ale o workshop, kde jsme cvičili, diskutovali a zase cvičili.


V sobotu se stopařské týmy rozdělili na dvě skupiny. První řešila velmi komplikované rozlišovačky, druhá přechod překážky, konkrétně potoka a následné vyhledání kladeče v příkrém protisvahu.
V poledne se obě skupiny vystřídaly a protože jsme si nechali připravit studený oběd s sebou, neztráceli jsme čas přejezdem do kempu. Večer jsme do pozdních hodin rozebírali své
V neděli si většina týmů zkusila základní test našich Standardů – S1.1. Ukázalo se, že udržení pachové stopy ve členitém lesním terénu přes starší křížení není jednoduché. Z devíti týmů splnil pouze jeden.
Myslíme si, že naše společné snažení bylo shledáno dobrým, neboť Krakonoš (a ten umí být prevít ) nad námi držel po celou dobu svou ruku v podobě vysokého jasného nebe.
Prostředí Jánského Dvora v povodí Kamenného potoka, kde jsme pracovali, bylo neskutečně
krásné. Ale nedá se popsat, musí se prožít. Pro ilustraci – kladeče na dvouhodinovkách jsme museli před startem týmu pravidelně telefonicky budit.
Více než velké poděkování patří kladečům – členům ZBK Pardubice, myslivcům z polesí a členům Rescue Stopaři. Byli profesionální a nesmírně obětaví.
No a tak uvažujeme o tom, že po rozboru všech kladů i nedostatků, na které přijdeme, pravděpodobně zkusíme příštím rokem soustředění znovu.

Děkujeme všem sponzorům, kteří svými příspěvky podpořili soustředění: Fitmin, značka výživových programů pro psy, kočky a koně, Stavebniny Daros, Královéhradecký kraj,MAGRIX s.r.o., ALEX JAGD – LOV – HUNTING, RODOS V+J Teodoridis s.r.o, PAPÍRNICTVÍ NA PĚŠÍ ZÓNĚ

Sponzori