Pátrání po pohřešované osobě

Dne 13. října 2012 byla v 18:18hod naše Kynologická skupina požádána Policií ČR o poskytnutí součinnosti při pátrání po pohřešované 87 leté ženě v katastru obce Semín. Pohřešovaná předchozí den v dopoledních hodinách vyrazila do lesů v okolí obce na sběr hub a do ohlášení jejího pohřešování o sobě nepodala zprávu a do místa bydliště nedorazila. Pohřešování ženy oznámili její příbuzní. 

V 19:00 hod vyjel jeden vůz jednotky pro psovoda Michaelu Simonovou a psa Anny do Hradce Králové a transportoval je na místo seskupení sil jednotky v Pardubicích. V 19:28 vyjela naše jednotka na výzvu operačního střediska KŘ Policie ČR na místo zásahu a na místo pátrání dorazila v 19:55 hod. Současně vyjeli na místo události stopaři Vít Paula a Dana Paulová se psy Forest Gump a Cecilka.

Po příjezdu na místo u
dálosti jsme se ohlásili veliteli opatření. Následně nám byl na poradě určen sektor, který měly naše týmy propátrat s tím, že všechny zúčastněné složky vyčkají příjezdu a zahájení práce našich stopařských týmů. 
Současně okolní lesy propátrávala Letecká služba Policie ČR s vrtulníkem vybaveným termovizí. Ve 20:25 hod byl posádkou vrtulníku ohlášen nález ležící osoby, která směrem k přelétávajícímu vrtulníku signalizovala. Následně byla osoba dohledána a ztotožněna příslušníky Policie. Na místo byla povolána Zdravotnická záchranná služba, do jejíž péče byla nalezená žena předána podchlazená, ale bez zranění a pátrací akce byla ukončena. 
Ve 21:05 se naše skupina vrátila zpět na základnu.
Pátrání se účastnily týmy Vít Paula a Forest Gump, Dana Paulová a Cecilka, Michaela Simonová a Anny, Jan Doucha a Bayro a Eva Melicharová a Filip Kollman jako TP kynologických týmů.
Všem zúčastněným děkuji.
Jan Doucha