Pátrání po ztraceném chlapci

Jan Doucha

Dnešního dne, 27.11.2012, jsme byli v 17:13hod Policií ČR telefonicky vyrozuměni o zahájeném pátrání po šestiletém Lukáši L., který odešel v kolem čtvrt na pět ze ZŠ Polabiny I, kde byl na tréninku juda, místo aby šel do školní družiny. Odešel bez vědomí vychovatelky a ani nikomu neřekl, kam odchází.
V 17:16hod jsme se telefonicky dohodli s operačním střediskem Policie ČR na výjezdu naší jednotky na místo pátrání s tím,že na místě bude rozhodnuto o dalším postupu pátrání.

V 17:20hod jsme vyjeli na místo pátrání, kam jsme dorazili v 17:25. Na místě jsme získali informace o pohřešovaném, a to od přítomných hlídek PČR a matky pohřešovaného, která se následně dostavila na místo.
Po dohodě o dalším postupu jsme připravili pachový vzorek pro nasumování stopařských psů naší skupiny a chystali se 
k zahájení pátrání.
V 17:45hod jsme obdrželi od přítomné hlídky PČR zprávu, že pohřešovaný byl jinou hlídkou nalezen u své babičky, v Polabinách III.
Po obdržení této zprávy jsme ukončili činnost a v 17:50hod jsme odjeli zpět na základnu, kam jsme dorazili v 17:55hod.
Pátrání se zúčastnili Jan Doucha a pes Bayro, Irena Plačková a pes Jessi a ze SDH KJ Filip Kollman. Z cesty na místo události byli odvoláni Vít Paula a pes Forest Gump a Dana Paulová a pes Cecilka.
Všem zúčastněným děkuji za ochotu a rychlost, s jakou byli připraveni k nasazení.