Trénink mantrailingu 4. 11. 2017

V sobotu 4. listopadu ráno jsme se sešli na tréninku v menším počtu. Díky brzkému stmívání přecházíme na víkendové tréninky a ne všichni se mohli uvolnit. Měli jsme k disposici velmi pěkný terén, vhodný pro aktuální tréninkové téma. Konkrétně šlo o nácvik rozcházení na pachovém žebříku a starty na překřížení více osobami s rozdílným stářím položení klamných stop. Docela se dařilo a stihli jsme nakonec i nácvik pohybu po asfaltu pro Ari.

Zde jsou ke shlédnutí videa ze sobotních stop

Odpoledne téhož dne šlápla Dana slepou stopu pro Gerdu. Hodinu starou. Po ujití cca 1,9 km jsem se spojil s Danou, která mě ujistila, že jsme špatně. Večer jsme práci vyhodnotili a došli jsme k tomu, že Gerdu stáhla úvozová cesta a následně její odchozí trasa, která předpokládala že cílový předmět najdeme. Byla už tma a tak jsem motivačku nechal na neděli.

Dnes 5. listopadu dopoledne jsme s Gerdou vyrazili na ten samý trail, položený před 17 hodinami. Jen jsem jí nasadil o cca 50 m dál, protože ten prostor jsme včera všichni kontaminovali. Na místě, kde včera selhala, měla dnes také problém s úvozovou cestou, ale zvládla to a její další postup byl sic opatrný, leč stálý. Cílovou pachovku našla bez větších problémů a dokončila. Motivačka jako řemen. Teď mám spoustu informací pro další práci.